Nie było Spadającej Gwiazdy na Bitcoinie

13 maja 2019 r.

Pisaliśmy Wam wczoraj o potencjalnej formacji Spadającej Gwiazdy, jednak do niej nie doszło. Dzień zakończył się na czerwono, ale stworzona formacja nic nie oznacza. Ma długi górny, jak i dolny cień, z całkiem dużym korpusem po środku. 

Tutaj warto się odwołać do indywidualnych strategii inwestycyjnych. Gdyby dzień zakończył się formacją Spadającej Gwiazdy – osoby, które grają na impulsy mogłyby myśleć o zamknięciu swoich transakcji w obawie przed potencjalną korektą.

Jeśli natomiast kupiłeś Bitcoina na dnie, czyli w okolicach 3 tysięcy dolarów – to już jesteś na 100% zysku. Dodatkowo, jeśli myślisz o trzymaniu go na dłużej – to nawet nadchodząca korekta nie musi oznaczać wychodzenia z transakcji.

Wczorajszy dzień mógł być takim odreagowaniem szybkich wzrostów z ostatnich dni, lub też częściowo realizacją zysków dla inwestorów, którzy kupili go dużo wcześniej. Zwróćcie uwagę na wysoki wolumen sprzedażowy na dole wykresu.

Kierując się Strategią Boxów – zakończenie wczorajszego dnia było sygnałem do wyjścia. Co będzie w najbliższych dniach – tego nie wie nikt. Nie bawimy się w bycie wróżkami 🙂 Jednak, właśnie takie są zalety posiadania strategii: nie przewidujesz przyszłości – to strategia podpowiada Ci co robić z transakcją.

Aktualny poziom 7330 USD.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!
Roman Cieciuch

Roman Cieciuch

Od kilku lat związany z rynkiem kryptowalut i Forex. Na co dzień programista. Miłośnik algorytmów i rozwiązań, które tworzy się raz, a działają na zawsze. Minimalista. Twórca systemów transakcyjnych automatyzujących trading. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z ochroną kapitału i money management. W wolnym czasie biega, jeździ rowerem, pływa.